kadin-cinayeti

Geçtiğimiz günlerde Kırıkkale’de yine kadın cinayeti meydana geldi. İddiaya göre eşinden ayrılmış olan maktul Emine Bulut ve kızı bir kafede oturduğu esnada yanına gelen eski kocası ile bir müddet konuştuktan sonra çıkan tartışmanın ardından eski kocasının yanında bulunan bıçak ile defalarca bıçaklanması sonucu hayatını kaybetti.

Orada bulunan kişilerce çekilen görüntülerin yazılı ve görsel basına yansıması ile kan donduran olayın nasıl işlendiği gözler önüne serildi. Görüntülerde Emine Bulut’un “Ben ölmek istemiyorum” çığlıklarına kızının “Anne lütfen ölme” feryadı eklendi.

Olay yerinde bulunan kişilerce sağlık ekipleri çağrılmış ancak yapılan müdahalelere rağmen Emine Bulut kurtarılamamıştı.

Görüntülerin bu denli sosyal medyadan paylaşılmasının ardından re’sen o görüntülerin içeriklerine erişimin ve yayınlanmasının engellenmesine karar verildi. Ayrıca o görüntüleri yayan kişiler hakkında da yasal işlem başlatıldığı iddia edildi.

Eski koca olay yerinden kaçmış olsa da hakkında açılan soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilmiş olup hakkında ağır ceza mahkemesinde kamu davası açılmıştır.